İsilik nedir, nasıl geçer?

Genellikle yaz aylarında görülen isilik, ter bezelerinin tıkanması sonucunda ortaya çıkar.Belirtileri vücuttaki küçük kabarcıklar şeklindedir ve gözeneklerin tıkanması reaksiyonu şeklinde deri döküntüleri meydana gelir. Genel olarak küçük yaşta rastlanan isilik, iki çeşitte meydana gelir. Bunlardan birisi de küçük su baloncukları şeklindedir.

Güneş yanığı nasıl geçer?

Yaz aylarında sahillere akın eden binlerce insan denizin ve güneşin keyfini çıkarabildiği kadar çıkardı. Güneş yanığına maruz kalanlar evde tedavi yollarını şimdiden aramaya başladı bile. Peki güneş yanığı nasıl geçer? Klasiktir, yoğurt sürmek güneş yanığına iyi gelir mi? Tüm bu soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz. 

Çocuklarda obezite

Teknoloji ilerledikçe insanlar daha az hareket ediyor. Beslenme tarzındaki değişikler de buna eklenince tüm dünyada obezite görülme sıklığı artıyor. Dünya sağlık örgütüne göre Avrupa'da her iki yetişkinden biri ve her beş çocuktan biri fazla kilolu. Bu çocuklarında üçte biri obez. Ülkemizde de çocuklarda fazla kiloluluk ve obezite gittikçe daha fazla görülüyor.